خیابان بنی‌هاشم، بن‌بست شاهباز، پلاک‌14

ساعات‌کاری شنبه تا پنجشنبه 18:00 - 8:00

ارتباط با ما  4-02122334402

چطور کاغذ دیواری را تمیز کنیم؟

چطور کاغذ دیواری را تمیز کنیم؟

کاغذ دیواری قابل شستشو نیاز به نظافت و نگهداری دارد. گرد و غبار و رطوبت به غیر از حباب و پوسته شدن کاغذ دیواری، می تواند سبب بی رنگ شدن کاغذ دیواری شود. اگر کاغذ دیواری شما در آشپزخانه قرار داشته باشد، جایی که در معرض روغن، دود و انواع مواد چسبنده است، تمیز کردن روتین کاغذ دیواری بسیار ضروری است. یا حمام، جایی که رطوبت در آن بیداد می کند و قارچ و کپک رشد می کند. دراین مقاله شما را برای نظافت کاغذ دیواری قابل شستشو از انواع مختلف گرد و غبار و لکه گرفته تا چربی و شوره راهنمایی می کنیم.

مراحل نظافت کاغذ دیواری

برای شستشو و تمیز کردن کاغذدیواری ها، ابتدا بهتر است نوع کاغذ دیواری خود را بدانید. کاغذ دیواری که دارای لایه محافظ پلی وینیل کلراید (PVC) هستند قابلیت شستشو دارند، این به معنای آن نیست که میتوان آنها را با پاشیدن آب شست. بلکه استانداردهایی دارند که بهتر است رعایت شوند.

پارک کردن گرد و خاک در نظافت کاغذ دیواری

مرحله اول: پارک کردن گرد و خاک

همیشه برای نظافت کاغذ دیواری قابل شستشو، ابتدا کاغذدیواری خود را گردگیری کنید تا هرگونه کثیفی یا تار عنکبوت از بین برود. با استفاده از یک پارچه میکروفیبر یا یک گردگیر دستی (که برای دستیابی به تمام گوشه ها و درزهای سقف که سخت است با سر چرخان و دسته قابل بزرگ کردن عالی است)، به خوبی گرد و خاک را پارک نمایید. گردگیری حدود یک بار در ماه کافی هست. همچنین می توانید با استفاده از ابزار دیواری موجود در پک جاروبرقی، دیوارهای خود را جاروبرقی بکشید. هنگام گردگیری یا جاروبرقی کاغذ دیواری خود، همیشه از بالا شروع کنید و به سمت پایین بروید.

برای کاغذ دیواری های وینیل و فایبرگلاس

این نوع کاغذ دیواری ها بسیار بادوام تر هستند و می توانید تمیز کردن عمیق تری را انجام دهید. با این حال، بهتر است کاغذ دیواری خود را با مواد شیمیایی غیر ساینده تمیز کنید و از پارچه های نرم (به طور ایده آل میکروفیبر) یا اسفنج استفاده کنید.

شستشوی کاغذ دیواری

مرحله دوم: نظافت کاغذ دیواری با صابون + آب

  • زمان تمیز کردن اساسی است. چند قطره صابون ظرفشویی را در یک سطل آب گرم مخلوط کنید.
  • پارچه میکروفیبر یا اسفنج نرم خود را در سطل فرو کنید و آن را به خوبی فشار دهید.
  • کاغذ دیواری را از بالا به پایین پاک کنید، پارچه خود را زیاد بشویید و فشار دهید.
  • حتی اگر لکه یا لکه هایی وجود دارد، دستمال را خیلی محکم فشار ندهید. فقط به آرامی با حرکت از بالا به پایین پاک کنید.
  • اجازه دهید دیوارها با هوای آزاد خشک شوند یا آنها را با یک حوله تمیز خشک کنید.

مرحله سوم: برطرف کردن لکه ها

برای پاک کردن لکه‌ها، بهتر است قبل از مقابله با آن مشخص کنید که لکه مربوط به چیست.
برای تغییر رنگ ناشی از اثر دست، سعی کنید به آرامی لکه را با یک مداد پاک کن یا یک تکه نان سفید ساده بمالید. می دانیم، این کاملاً عجیب است، اما به ما اعتماد کنید. برای لکه‌های آب یا لکه‌های چربی، می‌توانید آن را با یک تکه پنبه آغشته به محلول سفیدکننده رقیق شده یا پراکسید هیدروژن بمالید و بگذارید ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند. سپس محل را با یک اسفنج مرطوب پاک کنید.

برطرف کردن لکه ها از کاغذدیواری
هشدار: بسته به جنس و رنگ کاغذ دیواری شما، ممکن است سبب تغییر رنگ بیشتر شود. بهتر است این تکنیک را روی یک تکه کاغذ دیواری کوچک و نامحسوس قبل از استفاده از آن تست کنید.
برای کپک ناشی از آسیب آب روی کاغذ دیواری وینیل، محلولی از مقادیر مساوی آب گرم و سرکه سفید را مخلوط کنید. روی لکه مورد نظر بمالید و بگذارید 5 تا 10 دقیقه بماند و سپس آن را با یک اسفنج مرطوب پاک کنید. البته به دلیل خطر تغییر رنگ کاغذ دیواری با سرکه اسیدی، ابتدا یک بار تستی در یک نقطه کوچک انجام دهید.
برای لکه های کثیفی روی کاغذ دیواری فایبرگلاس، محلولی از مقدار مساوی آب گرم و سرکه سفید را مخلوط کنید. روی لکه مورد نظر بمالید و بگذارید 5 تا 10 دقیقه بماند و سپس آن را با یک اسفنج مرطوب پاک کنید.

نظافت کاغذ دیواری بر اساس علامت و نماد

شما می توانید کاغذ دیواری خود را براساس علامت و نمادی که روی بسته کاغذ دیواری وجود دارد، تمیز کنید. استاندارد قابلیت تمیز کردن کاغذ دیواری ها به شکل زیر طبقه بندی می شود:

 برای فهمیدن آنکه کاغذ دیواری مورد نظر شما تا چه اندازه قابل تمیز کردن است باید یکی از نمادهای قابلیت شستشو که در جداول زیر نشان داده شده اند را به روی لیبل کاغذدیواری پیدا کنید، این نماد معمولا بر پشت نمونه کاغذ دیواری در آلبوم ها نیز درج میشود.

نظافت کاغذ دیواری بر اساس علامت و نمادنظافت کاغذ دیواری بر اساس علامت و نماد

5/5 - (7 امتیاز)

تیم تخصصی آکس دکور متشکل از طراح، برنامه نویس، تأمین محتوا و ادمین سئو در راستای اطلاع رسانی به مشتریان هلدینگ ساختمانی آکس فعالیت خود را از سال 1397 آغاز نموده است.