در حال بارگذاری لوگو
نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری

 • همانگونه که دیوار قبل از رنگ نیاز به آماده‌سازی دارد، برای نصب کاغذ دیواری نیز باید ابتدا دیوار را آماده کرد. پس نیاز به زیرسازی مناسب و تهیه تجهیزات لازم برای نصب کاغذدیواری داریم. شرکت آکس تزئین نوین با بیش از 30 سال در زمینه فروش، طراحی و اجرای محصولات دکوراسیون داخلی در خدمت شما عزیزان می باشد.

  مراحل نصب کاغذ دیواری

  مراحل نصب کاغذدیواری شامل زیرسازی مناسب، تهیه تجهیزات لازم برای نصب، مهارت و دانش کافی برای نصب صحیح کاغذدیواری می باشد. در زمان نصب کاغذدیواری باید به نکاتی توجه نمایید که در ادامه برایتان شرح می دهیم.

  زیرسازی مناسب برای نصب کاغذ دیواری

  آماده‌سازی دیوار که به زیر سازی معروف است شامل برطرف کردن سوراخ‌ها و خرابی‌های گچ دیوار می‌شود به گونه‌ای که دیوار کاملاً صاف و یکدست شود. علاوه بر این، دیوار از هر جنسی برای نصب کاغذدیواری مناسب نیست. به عنوان مثال دیوارهای گچی نسبت به دیواری‌های سیمانی یا چوبی پذیرش بهتری برای کاغذ دیواری دارند.

  تجهیزات مورد نیاز 

  تهیه تجهیزات مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری

  • انتخاب و خرید رول کاغذ دیواری
  • تیغ یا کاتر فرش
  • کاردک پلاستیکی
  • چسب ماتیکی
  • چسب کاغذ دیواری
  • قلم مو یا غلتک نقاشی
  • میز مطالعه

  نصب کاغذ دیواری در محیط مرطوب

  کاغذدیواری کاربرد خاص خود را دارد. به عنوان مثال اگر در داخل حمام استفاده شود، حتی اگر کاغذدیواری ضد رطوبت باشد، پس از مدت کوتاهی به دلیل رطوبت محیط، چسب زیر کاغذ دیواری از بین رفته و خیلی زود خراب می‌شود. بهتر است نصب کاغذدیواری در محیط خشک انجام شود.

  ابعاد دیوار برای نصب کاغذ دیواری

  ابعاد دیوار برای نصب کاغذ دیواری

  از دیگر نکاتی که قبل از نصب کاغذدیواری باید به آن دقت کرد، ابعاد دیوار است. اگر طول و ارتفاع دیوار کم باشد، بسیاری از نقش و نگارهای کاغذدیواری بریده می‌شود و طرح آن را به خوبی نشان نخواهد داد. طرح کاغذدیواری‌ها بجز کاغذ دیواری‌های پوستری، تکرار شونده است؛ بنابراین بهتر است دیواری انتخاب شود که فضای کافی برای تکرار چند بار طرح کاغذ دیواری را داشته باشد. هر چه طرح کاغذدیواری درشت تر باشد، دیواری که روی آن نصب می‌شود نیز باید بزرگ‌تر باشد.

  کاربرد کاغذ دیواری

  علاوه بر دیوار و سقف که کاربری‌های معمول کاغذدیواری است، می‌توان کاغذدیواری را در داخل کمد، کتابخانه و روی قاب پنجره نیز نصب کرد. امروزه کاغذ دیواری به دلیل طرح‌ها و مدل‌های متنوع و طیف رنگی بسیار گسترده، کاربردهای بسیاری دارد که برخی از مهم‌ترین کاربری‌های آن عبارتند از: نصب کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و مهمان، کاغذ دیواری اتاق خواب، کاغذ دیواری اتاق کودک. یکی دیگر از کاربری‌هایی که میزان استفاده آن نیز روزبه روز رو افزایش است، استفاده به عنوان کاغذ دیواری پشت تلویزیون، ال سی دی و ال ای دی می‌باشد که نمایی بسیار زیبا به آن می‌دهد.

  امتیاز شما به این مقاله

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  بدون نظر

  1. حسین پور اسفند 7, 1401

   سلام برای نصب هر مدل کاغذ دیواری در خدمت هستم.

  2. فرهودمهر اردیبهشت 23, 1402

   سلام شما زیرسازی قبل از نصب رو هم انجام می دهید؟

  نوشتن یک پیام

  ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  نوشته های مرتبط

  کلمات کلیدی را وارد نمایید