در حال بارگذاری لوگو
طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

با توجه به تاثیر شگرف طراحی دکوراسیون داخلی بر عملکرد فیزیکی و یا وضعیت روانی انسان، کارشناسان آکس تزئین نوین با جدیدترین نرم افزارها جهت طراحی در خدمت شما هستند. معنی دکوراسیون در لغت نامه فارسی آراستگی، چیدمان و مرتب کردن است. وقتی که صحبت از طراحی دکوراسیون داخلی می‌شود منظور نحوه چیدمان و انتخاب مناسب وسایل قسمت های مختلف خانه می باشد. از دید خیلی از افراد چیدمان دکوراسیون داخلی منزل کار بسیار ساده ای است و تنها با سلیقه افراد پیش می رود. اما این طور نیست و نکات بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد. تیم فنی و متخصص آکس با پیروی از قوانین و اصول لازم، طراحی دکوراسیون داخلی جدید را برای شما کم هزینه تر و سریع تر انجام می دهند و جلوه ویژه و خاصی را برای شما ایجاد می کنند.

جدیدترین طراحی دکوراسیون داخلی

جدیدترین طراحی دکوراسیون داخلی

کارشناسان آکس تزئین نوین، برای رفاه حال مشتریان عزیز، جهت طراحی و اجرای صحیح دکوراسیون داخلی از جدیدترین نرم افزار روز دنیا استفاده می کنند. پروژه های اجرایی و طرح های تکمیلی را می توانید در بخش پروژه های ما مشاهده نمائید. جهت مشاوره رایگان و بازدید از محل پروژه با کارشناسان خود در شرکت آکس تزئین نوین تماس بگیرید. با توجه به دسترسی به انواع متریال از زیرسازی گرفته تا نمای ظاهری، برای طراحی و اجرا هیچ محدودیتی نداریم.

طراحی دکوراسیون داخلی

هر آنچه برای تغییر دکوراسیون و طراحی داخلی خود نیاز دارید را به شما عزیزان ارائه می کنیم. شرکت آکس تزئین نوین از سال 1365 اقدام به خدمات فروش و اجرای تجهیزات دکوراسیون داخلی نمود و هر سال روش ها و متریال های روز دنیا را به مجموعه خود اضافه می کند. کلیه خدمات و محصولات آکس را با ضمانت اصالت و کیفیت دریافت می کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی به روش سنتی

طراحی دکوراسیون داخلی به روش سنتی

سبک های متنوع و زیادی برای طراحی داخلی ساختمان از مسکونی گرفته تا اداری و تجاری وجود دارد. طرح هایی چون کلاسیک، مدرن، سنتی، مینیمال، فانتزی و … که با توجه به میزان هزینه و فضایی که در اختیار دارید می توانید یکی و یا ترکیبی از سبک ها را انتخاب نمایید.

برای اینکه بتوان یک طرح اصولی و زیبا را طراحی و ارائه کنید، بهتر است سه اصل پایه و اساسی در طراحی را بدانید:

چالش های طراحی و راهکارهای معمارانه

 1. چالش های طراحی و راهکارهای معمارانه :

در واقع چالش طراحی داخلی یعنی شناخت عوامل تأثیرگذار و اولویت بندی موضوعات در طراحی. به عنوان یک طراح این وظیفه شماست که پروژه را به نحوی طراحی کنید که موضوعاتی مثل نور، گرما، سرما، امنیت، حریم خصوصی، آرامش و … را برای ساکنین پروژه مدیریت و مهیا کنید. حتی محدودیت هایی مثل کوچک بودن فضا، آلودگی صوتی و … را رفع کنید و بتوانید یک پروژه ایده‌آل را طراحی کنید. برای رسیدن به یک طرح ایده آل ابتدا بایستی رویکردی منطقی برای پروژه انتخاب کنید و در نهایت ایده هایی را برای رسیدن به هدف نهایی مطرح و اجرا کنید.

تأمین نور در طراحی دکوراسیون داخلی:

برای اینکه موضوع را بهتر درک کنید فرض کنید در یک پروژه میخواهید مصرف انرژی برق برای روشنایی را کاهش دهید، پس اولویت شما تأمین نور است! برای تأمین نور فضاها بایست بهترین جهت گیری ساختمان را بشناسید، تا بتوانید بهترین چیدمان را برای فضاهای اصلی و فرعی واحد مسکونی در نظر بگیرید. دومین موضوعی که باید بدانید این است که برای ورود نور جداره ها باید شفاف و یا باز باشد که در این حالت داخل فضا دیده میشود و حریم خصوصی زیر سوال می رود. علاوه بر این نور همواره با خودش گرما به همراه دارد، پس باید طرحی هم برای گرمایش و سرمایش بدهید. این فقط یک مثال کوچک بود که نشان می‌دهد در طراحی پروژه ها باید به موضوعات زیادی فکر کنید به مجموعه این موضوعات، چالش های طراحی می گوئیم که در ادامه به صورت مفصل این بخش را شرح خواهیم داد.

نقشه کشی و نقشه خوانی در طراحی دکوراسیون داخلی

2. نقشه کشی و نقشه خوانی در طراحی دکوراسیون داخلی :

اکنون نوبت به این می رسد که اصول نقشه کشی، نقشه خوانی و مقررات ملی ساختمان را یاد بگیرید. زبان گفت و گو بین مهندسین ساختمان و کسی که قرار است ساختمان را بسازد و یا حتی در آزمون های نظام مهندسی شرکت کند، نقشه ها یا همان پلان های ساختمانی است. حالا شما به عنوان یک طراح باید طرح و ایده های خود را به زبان مهندسی (پلان) و مطابق با مقررات ملی ساختمان ارائه کنید. این جمله را به خاطر بسپارید ممکن است شما خلاقانه ترین ایده های دنیا را مطرح کنید و در پروژه های خود به کار ببرید. در صورتیکه مطابق با قوانین و مقررات ملی پیاده سازی نشوند، پروژه های شما توسط شهرداری متوقف می گردد و اگر در آزمون هستید مردود می شوید. خودمونی میگم دو بار که پروژه هاتون تایید نشه، اعتبار تون، اعتماد به نفستون، سابقه کارتون و … نابود میشه.

رابط و مقررات ملی کشور

3. رابط و مقررات ملی کشور:

نکته حائز اهمیت در اینجا تفاوت مقررات ملی ساختمان و قوانین شهرداری می باشد. قوانین و مقررات ملی ساختمان همان قوانینی است که شهرداری باید آنها را در ملاک و معیار سنجش نقشه ها قرار دهد. اما نکته بسیار مهم این است که شهرداری با توجه به شرایط منطقه و زمین یا طرح تفصیلی شهر، یکسری قوانین را سفت و سخت تر می گیرد و گاهی شما ملزم به اجرای برخی محدودیت‌ها می کند. مثلاً شما قوانین ساخت و ساز و تا ده طبقه را بلد هستید، اما شهرداری میاد میگه در فلان منطقه شهر ساختمان ها نباید از چهار طبقه بیشتر شوند. یا مثلاً میاد میگه تمامی زمینه های فلان منطقه در نهایت می تواند ۶۰ درصد زمین خود را بسازند. در کل شما بایستی قوانین و مقررات ملی را بدانید و به محدودیت‌های شهرداری هم می توانید از طریق کارفرمایان دسترسی پیدا کنید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵

کلمات کلیدی را وارد نمایید