خیابان بنی‌هاشم، بن‌بست شاهباز، پلاک‌14

ساعات‌کاری شنبه تا پنجشنبه 18:00 - 8:00

ارتباط با ما  4-02122334402

نحوه کندن کاغذ دیواری

نحوه کندن کاغذ دیواری

همانطور که می دانید نحوه کندن کاغذ دیواری کار آسانی است. یکی از ویژگی‌های مثبت کاغذ دیواری نسبت به سایر پوشش‌های دیواری قابلیت برداشتن آن از روی دیوار است که به سادگی انجام می‌شود. برای تغییر دکوراسیون داخلی و خرید کاغذ دیواری جدید با کارشناسان خود در آکس تزئین نوین در ارتباط باشید.

4 روش کندن کاغذ دیواری

برای جداسازی کاغذدیواری چندین روش وجود دارد که با توجه به موقعیت و شرایط یکی را انتخاب کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با چند روش جداسازی کاغذدیواری آشنا شوید.

جداسازی کاغذ دیواری آب

جداسازی کاغذ دیواری با آب

آسان ترین روش کندن کاغذ دیواری، پاشیدن آب روی آن است. آب از درون منافذ کاغذدیواری به چسب پشت آن نفوذ می کند و آن را از بین می برد. با از بین رفتن قدرت چسبندگی چسب پشت کاغذ دیواری، به راحتی می توان کاغذدیواری را از دیوار جدا نمود. البته کاغذدیواری هایی که به این روش به راحتی از دیوار جدا می شوند باید به اصطلاح قابل جداسازی (peelable) باشند که بسیاری از کاغذدیواری های مدرن این ویژگی را دارند.

جداسازی کاغذ دیواری با مواد شیمیایی

کندن کاغذ دیواری با مواد شیمیایی

مواد شیمیایی مخصوص جداسازی کاغذ دیواری را می توان از فروشگاه های رنگ و ابزار فروشی تهیه کرد. برای جدا کردن کاغذ دیواری باید ابتدا ماده شیمیایی را که معمولاً به صورت پودر است با مقداری آب گرم و سرکه مخلوط کرد و سپس محلول بدست آمده را با استفاده از اسپری بر روی دیوار پاشید. بعد از آنکه محلول بدست آمده چسب دیوار را در خود حل کرد، لبه‌های کاغذ دیواری به راحتی با کمک کاردک یا چاقو کنده می‌شود.

جداسازی کاغذ دیواری با بخار آب

جداسازی کاغذ دیواری با بخار آب

یکی دیگر از موادی که برای از بین بردن چسب کاغذ دیواری و کندن کاغذ دیواری از دیوار استفاده می‌شود، بخار آب است. برای این منظور از دستگاه بخارکننده چسب کاغذ دیواری استفاده می‌شود که با برق کار می‌کند. این دستگاه شامل یک مخزن آب است و با روشن شدن، آب درون آن بخار می‌شود و می‌توان با دسته مخزن بخار را بر روی کاغذ دیواری پاشید. بخار آب چسب پشت کاغذ دیواری را حل می‌کند و به کاغذ دیواری اجازه می‌دهد تا به راحتی از دیوار جدا شود. در استفاده از بخار آب باید دقت کافی به عمل بیاید تا به پوشش خشک دیوار زیر کاغذ دیواری آسیبی وارد نشود.

جداسازی کاغذ دیواری‌ با ابزار

به نظر می‌رسد که کاغذ دیواری شما به سادگی کنده نشده و نیازمند اقدامات بیشتری برای کندن کاغذ دیواری هستید. چه قصد داشته باشید با آب یا چه با مواد شیمیایی این کار را بکنید. ممکن است نیاز داشته باشید بر روی سطح کاغذ دیواری بدون اینکه بر روی دیوار پشت کاغذ دیواری آسیب برسانید، برش‌های سطحی با کاردک یا ابزاری که مانع ایجاد خراش عمیق می‌شود، ایجاد کنید. سپس اسفنج یا غلطک مخصوص نقاشی را می‌توانید در محلول ماده شیمیایی و آب گرم فرو ببرید. و به قسمت کوچکی از کاغذ دیواری در حدود ابعاد ۵۰ سانتیمتر در ۵۰ سانتیمتر بکشید. اجازه بدهید رطوبت آب به داخل درزها و شکاف‌های موجود نفوذ کند. آب گرم چسب را شل و حل می‌کند و این برش‌های کوچکتر کار شما را برای کندن کاغذ دیواری راحت تر می‌کنند.

خدمات کندن و نصب انواع کاغذ دیواری

شرکت آکس تزئین نوین با سالها تجربه در زمینه فروش، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در خدمت شما مشتریان محترم می باشد. از جداسازی گرفته تا زیرسازی و نصب توسط نیروی ماهر و متخصص صورت می گیرد. شعار مجموعه آکس ضمانت اصالت کالا و کیفیت اجراست.

منبع مقاله: ویکی پدیا

5/5 - (4 امتیاز)

تیم تخصصی آکس دکور متشکل از طراح، برنامه نویس، تأمین محتوا و ادمین سئو در راستای اطلاع رسانی به مشتریان هلدینگ ساختمانی آکس فعالیت خود را از سال 1397 آغاز نموده است.

3 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.