خیابان بنی‌هاشم، بن‌بست شاهباز، پلاک‌14

ساعات‌کاری شنبه تا پنجشنبه 18:00 - 8:00

ارتباط با ما  4-02122334402

بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی

وقتی نوبت به بازسازی خانه می رسد، برخورد با یک خانه قدیمی می تواند یک چالش منحصر به فرد باشد. نه فقط خانه‌های تاریخی: حتی خانه‌هایی که 40 سال پیش ساخته شده‌اند، می‌توانند حاوی مواد مملو از مواد شیمیایی، سیستم‌های الکتریکی قدیمی و سقف‌های ضعیف باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا برایتان چند مورد از چالش هایی که در زمان بازسازی خانه با آن مواجه خواهید شد را شرح دهیم.

چالش های بازسازی خانه قدیمی

چالش های بازسازی گاهی اوقات ناشی از تغییر قوانین و استانداردهای ساخت و ساز است و گاهی اوقات فقط به دلیل کهولت سن است. اما اگر به بازسازی یک خانه قدیمی فکر می کنید، مواردی هست که باید قبل از شروع پروژه بدانید و کارهایی که می توانید در مورد نقاط مشکل دار انجام دهید.

مواد سمی در بازسازی خانه قدیمی

مواد سمی

بسیاری از مصالح و مواد در یک دوره خاص حاوی مواد خطرناکی هستند. البته، این مواد سمی در زمان ساخت مشخص نبود که خطرناک هستند، و حتی امروز هم این مواد مضر نیستند – فقط در هنگام تخریب، بازسازی و یا از طریق سطوح آسیب دیده در هوا منتشر می گردند.

آزبست

به عنوان مثال، خانه‌هایی که قبل از دهه 1980 ساخته شده‌اند، احتمالاً حاوی آزبست هستند که در رنگ‌های بافت‌دار، لوله‌های بخار، عایق‌های پاششی و کاشی‌های کف یافت می‌شود. وقتی کاشی‌های قدیمی را جدا می‌کنید یا عایق را می‌شکنید، آزبست در هوا پخش میشود و سبب آسیب ریه در افرادی که در خانه کار و زندگی می‌کنند شود. وقتی نوبت به بازسازی خانه با مواد شیمیایی سمی، به ویژه آزبست می رسد، بهتر است با افراد حرفه ای تماس بگیرید. شما می توانید آزبست را خودتان آزمایش کنید، اما برای حذف آن به تجهیزات ایمنی مناسب و همچنین یک ماسک تنفسی نیاز دارید.

بازسازی خانه قدیمی

رنگ سرب

علاوه بر این، هنگام بازسازی یک خانه قدیمی، مهم است که از وجود رنگ سرب آگاه باشید. آژانس حفاظت از محیط زیست تخمین می‌زند که 87 درصد از خانه‌هایی که قبل از سال 1940 ساخته شده‌اند و یک چهارم خانه‌هایی که بین سال‌های 1960 تا 1978 ساخته شده‌اند با رنگ‌های مبتنی بر سرب تزئین شده‌اند که می‌تواند مشکلات جسمی و روحی را به‌ویژه برای کودکان و زنان باردار ایجاد کند. رنگ سرب ممکن است مشکل کمتری داشته باشد: می توان آن را با رنگ بدون سرب جایگزین کرد. با این حال، اگر متوجه شدید که دیوارها یا سقف‌ها یا طاقچه‌ها یا قاب‌های پنجره در حال کنده شدن، بریدگی یا ترک خوردن هستند، باید با اقدامات احتیاطی خاصی آن را جدا کنید. باز هم از حرفه ای ها بپرسید.

پوسیدگی و زنگ زدگی در بازسازی خانه قدیمی

پوسیدگی و زنگ زدگی

خانه های قدیمی به دلیل نشتی های پنهان و سیل یا آسیب آب که هرگز به درستی رفع نشده است، به احتمال زیاد مشکلات رطوبتی دارند. در نتیجه ممکن است پوسیدگی و زنگ زدگی به خصوص در زیرزمین ها و فضاهای تاریک وجود داشته باشد. اگر خانه ای که در حال بازسازی هستید در نزدیکی دریا یا در آب و هوای بسیار مرطوب باشد، حتی احتمال پوسیدگی و زنگ زدگی بیشتر است.
در حالی که خطر کمتری نسبت به سرب یا آزبست است، پوسیدگی و زنگ زدگی می تواند سبب مشکلات سلامتی شود، به ویژه برای کسانی که بیماری های تنفسی یا آلرژی دارند. باعث ایجاد بوی نامطبوع می شوند و می توانند منجر به آلودگی هوا شوند. پوسیدگی و زنگ زدگی به سرعت رشد می کنند و خود به خود از بین نمی روند. بنابراین اگر در حین بازسازی پوسیدگی و زنگ زدگی پیدا کردید، باید فوراً به آن رسیدگی شود.

انتخاب سقف در بازسازی خانه

ممکن است سقف مطابق با قوانین فعلی ساختمان نباشد

اگر خانه قدیمی‌تری را بازسازی می‌کنید، احتمال زیادی وجود دارد که به یک سقف جدید نیاز داشته باشد. حتی سقف های با کیفیت نیز به طور متوسط ​​هر 25 تا 50 سال یکبار باید تعویض شوند. به علاوه، سقف خانه های قدیمی را اغلب با زوارهای چوبی می ساختند که مستعد پوسیدگی، نشت و آتش سوزی است.

بسته به سالی که خانه ساخته شده است، احتمالا سقف باید برای مطابقت با قوانین ساختمان فعلی، که مصالح، ضخامت و شیوه های ساخت و ساز را برای اطمینان از ایمنی و دوام مشخص می کند، تعویض شود. ممکن است سقف قدیمی برای زمان خود مناسب باشد، نه طبق آخرین قوانین ساخت و ساز.

سقف عایق حریق و رطوبت

به عنوان مثال، در برخی از ایالت ها که آتش سوزی های جنگلی هر ساله اتفاق می افتد، باید سقف ها را با مصالح مقاوم در برابر آتش بسازند. در مورد طراحی سقف نیز کدهایی وجود دارد: پیمانکاران موظفند یک زهکشی را در هر نقطه پایین سقف نصب کنند، مگر اینکه شیب سقف طوری طراحی شده باشد که از لبه های سقف تخلیه شود. داشتن سقفی به روز می تواند برای پوشش بیمه ای صاحبان خانه نیز مهم باشد. سقف کاذب یکی از سقفهایی است که امروزه کاربرد و قابلیت های فراوانی دارد.

پیمانکار حرفه ای برای نصب سقف

حتی برای باتجربه‌ترین افراد، تعویض سقف باید به یک پیمانکار حرفه‌ای واگذار شود. آنها می توانند به شما کمک کنند تا تصمیم بگیرید چه نوع سقفی برای خانه شما بهترین است و مطمئن شوید که استانداردهای ساخت و ساز محلی شما را برآورده می کند – یا برای آب و هوای شما منطقی است. به عنوان مثال، اگر خانه در یک منطقه پر خطر طوفانی واقع شده است، بهتر است که یک سقف فلزی نصب کنید که در برابر بادهای شدید مقاوم تر باشد.

فوندانسیون بتنی

فونداسیون ناپایدار در بازسازی خانه قدیمی

ترک‌های فونداسیون ممکن است در هر خانه‌ای رخ دهد، اما با بزرگ‌تر شدن خانه‌ها، احتمال دارد که فونداسیون بیشتر آسیب ببیند. موارد مختلفی می تواند در پی ترک ایجاد کند، از جمله آب های زیرزمینی، ریشه درختان، ساخت و ساز ضعیف و مشکلات زهکشی. علاوه بر این، بسیاری از خانه‌های قدیمی دارای پایه‌های آجری هستند که به اندازه پایه‌های جدیدتر که از بتن ساخته شده‌اند، قوی و مقاوم نیست.

اگر متوجه ترک‌هایی در فونداسیون خانه‌تان شدید که بزرگ‌تر از یک سانت هستند، یا ترک‌هایی که بزرگ‌تر می‌شوند، نیاز به تعمیر آن‌ها در طول فرآیند بازسازی می باشد. درضمن باید مراقب ترک‌های فونداسیون باشید که با برآمدگی همراه است، که می‌تواند نشان‌دهنده مشکل ساختاری جدی‌تری باشد.

تعمیر ترک های کوچک (¼ سانت یا کوچکتر) با سیلر اپوکسی که از فروشگاه خریداری می گردد، نسبتاً ساده است. با این حال، ترک‌های بزرگ‌تر که ½ سانت طول یا بزرگ‌تر هستند، بهتر است توسط یک متخصص برطرف گردد. همین امر در مورد دیوارهای فونداسیون که خارج از تراز یا برآمدگی هستند نیز صدق می کند.

سیم کشی برق خانه قدیمی

بیش از یک قرن از رایج شدن برق در منازل می گذرد و روش ها و مقررات سیم کشی برق از آن زمان تغییر زیادی کرده است. بسیاری از خانه های قدیمی یا تاریخی دارای سیم کشی دستگیره و لوله هستند که تا دهه 1930 به طور گسترده مورد استفاده قرار می گرفت. این کار غیرقانونی نیست و همچنان تحت قوانین برق امروزی قابل قبول است.

با این حال، سیم کشی دستگیره و لوله ایده آل ترین سیستم برای استفاده زمان معاصر نیست. چون مسیر زمینی ندارد، بنابراین احتمال آسیب رساندن به وسایل الکترونیکی شما بیشتر است. علاوه بر این، سیستم‌های الکتریکی دستگیره و لوله دارای پریزهای سه شاخه نیستند که امروزه بسیاری از وسایل به آن نیاز دارند. پوشش سیم به مرور در مسیر فرسودگی است و اگر این اتفاق بیفتد، یک سیم بدون پوشش را در می بینید (که می تواند سبب آتش سوزی الکتریکی شود).

همچنین سیم کشی دستگیره و لوله در مورد مرمت یک خانه تاریخی محدودیت هایی دارد. به عنوان مثال، شما نمی توانید عایق را روی یک سیستم الکتریکی دستگیره و لوله قرار دهید، زیرا سیم ها بیش از حد گرم میشوند. بنابراین، اگر قصد عایق کاری یا عایق کاری مجدد خانه قدیمی خود را دارید، ممکن است چاره ای جز تعویض کل سیستم برق نداشته باشید.

سیستم لوله کشی در بازسازی خانه قدیمی

اگر خانه شما در حدود سال 1960 ساخته شده است، باید لوله های گالوانیزه را بررسی کنید. لوله های گالوانیزه ساخته شده از فولاد یکی از اولین جایگزین های لوله های سربی بود، با پوشش روی، که بسیار بادوام بودند. اما در طول دهه‌ها، این پوشش ها خراب می‌شد و سبب خوردگی و زنگ زدگی لوله‌ها در اثر قرار گرفتن مداوم در معرض آب می‌شد. هنگامی که لوله های گالوانیزه فرسوده می شوند، خطر نشتی و ترکیدگی را افزایش میدهد.

لوله های گالوانیزه مانند سیستم های الکتریکی دستگیره و لوله نیازی به تعویض ندارند. این سیستم لوله کشی طبق قوانین ساختمانی امروزی قابل قبول است. با این حال، اگر متوجه شدید لوله هایی که به شدت زنگ زده اند، فشار آب پایینی دارند یا آبی که از شیرهای شما خارج می شود تغییر رنگ داده است، باید به فکر تعویض سیستم لوله کشی باشید.

با توجه به اندازه خانه شما، تعویض لوله های گالوانیزه می تواند یک فرآیند طولانی باشد، بهتر است لوله ها را در مراحل اولیه بازسازی تعویض کنید. تعویض لوله کشی شامل برش دیوارها و کف می گردد و تعویض لوله های زنگ زده و خورده می تواند کثیف کاری داشته باشد.

بازسازی خانه قدیمی

حرف آخر در مورد بازسازی خانه های قدیمی

موارد فوق برای این منظور نیست که شما را از سبک خانه های قدیمی دور کند. فقط بهتر است توجه کنید که حتی با ظاهری عالی، یک خانه قدیمی ممکن است مشکلات پنهانی داشته باشد. این نگرانی های اغلب نه چندان واضح را در نظر بگیرید و بررسی کنید و آنها را در بودجه بازسازی خود در نظر بگیرید.

هزینه و قیمت بازسازی خانه قدیمی

هزینه و قیمت بازسازی خانه قدیمی

هلدینگ ساختمانی آکس با سالها تجربه در زمینه بازسازی و نوسازی خانه با بهترین مصالح و قیمت در خدمت شما عزیزان می باشد. با توجه به مصالح جدید و نوینی که امروزه در صنعت ساخت و ساز هست، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه، بازسازی و نوسازی ساختمان در زمان کوتاه و با هزینه کم براحتی قابل انجام می باشد.

تیم تخصصی آکس دکور متشکل از طراح، برنامه نویس، تأمین محتوا و ادمین سئو در راستای اطلاع رسانی به مشتریان هلدینگ ساختمانی آکس فعالیت خود را از سال 1397 آغاز نموده است.

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.